Tomarza HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0212 611 41 66

Genel

Tomarzalılar Vakfı

Kurucular Kurulu Yazısı

Kıymetli Kardeşim,

 

Tarih boyuncu süregelmiş yardımlaşma ve dayanışma duygusunun ete kemiğe bürünmüş hali vakıf kurumudur. Bu kurumlar sadece insanların değil, diğer canlıların hatta doğanın nizamının tabii şekilde devamı için gayret gösterirler.

Anadolu’muzda sadaka, infak ve hayrın diri durmasında İlahi emir ve Peygamberi tavsiyeler etkili olmuştur. Bu tavsiyeye uygun olarak Hz. Muhammed (S.A.V.) buyuruyor ki “Ademoğlu vefaat edince ameli kesilir, ancak şu üç husus müstesna: Sadaka-i cariye, faydalı ilim ve kendine dua eden evlat.” İşte bu tavsiyelerin ışığında kişisel olarak elde edilen imkanların, mal varlığının ve kazancın gönül rızasıyla, toplumun sosyoekonomik dengesini korumak adına Tomarzalılar Vakfı’nı kurduk. Doğduğuımuz topraklara olan vefamızın göstermeye, gönüllülük esasına dayanarak gücümüz nispetinde insanımıza destek olup duasını almaya devam ediyoruz.  Hayırlı işlerin devamı için vakfımızın çalışmalarını yerelde ve genelde sürdürüyoruz. Vakfımızın bünyesinde 2006 Yılında kurulan Çocuk Kulübümüz kültürümüzün yaşatılması için gayretli çalışmalar yürütmektedir. Bütünüyle çocuklarımızın emeği ile geçen kulüp çalışmalarını takdir ediyorum. Bizden sonraki nesillerimizin tanışıp kaynaşmaları dayanışmaları adına çocuk kulübümüzü önemsiyorum.

Çocuk Kulübümüzün yanısıra Hanımlar Komisyonu, Gençlik Komisyonu ve diğer komisyonlarda çalışmalarıyla işlerliğini arttırarak sürdüren vakfımızda her türlü sosyal, kültürel faaliyetler içinde katkılarınızı bekliyoruz. 29 Mayıs 1993 Tarihinde kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz vakfımızı Tomarza sevdalısı kardeşlerimizle birlikte yaptık. Vakfımızın kuruluşu ilçemiz köylerinde yaşayan hemşehrilerimize öncülük etmiş, tabiri caiz ise okul olmuş, buradan yetişen kardeşlerimiz dernekleşme yoluna giderek kurumsal hale gelmişlerdir. Tomarza, Kayseri ve İstanbul’daki sivil toplum kuruluşlarıyla el birliği, gönül birliği yaparak memleketimiz ve insanımız için hayırlı hizmetleri devam ettirmekteyiz. Gayretlerimiz doğrultusunda kuruluşumuzdan 2017 yılına kadar genel merkez olarak kullandığımız Esenler’den, Fatih Kocamustafapaşa’daki Hekimoğlu Alipaşa Külliyesi’ne taşındık. Vakıflar Meclisi kararıyla geçtiğimiz yeni yerimizde toplamda 1000 (bin) kişinin ağırlanabildiği her türlü sosyal faaliyeti yapmaktayız.

Ayrıca her gün yüzlerce kişinin istifade ettiği Aşevimiz hizmetini sürdürmektedir. Hayırsever kardeşlerimizin, Vakfımıza her türlü maddi ve manevi desteği artarak sürdürmeleri en büyük temennimdir. Çeyrek asırdır yılmadan, usanmadan gayret eden Vakıf yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Vakfımızı kuran, hizmette duran ve devam edenlere şükranlarımı sunuyorum. Ahirete irtihal eden büyüklerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

Allah’a emanet olunuz…

 

Yaşar KARAYEL

Kurucular Kurulu Başkanı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.