Tomarza HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0212 611 41 66

Tarihçemiz

Tomarzalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı kurulduğu 29  Mayıs 1993 Tarihinden itibaren milli ve manevi değerleri kendine ilke edinerek, yerelde ve genelde hizmet gayretinde olan bir hayır kurumudur. Vakıf olarak hizmete başlanması temelinde köy derneği kurulması için köyün ileri gelenlerinin ortaya attığı fikir daha sonra ilçe adıyla kurumsal hale dönüşmüştür.

İstanbul Esenler’de kiralık bir dairede başlayan vakıf faaliyetlerimiz hayırseverlerin bağışlarıyla mülkiyete dönüşen 300 kişilik 2 katlı genel merkezi ile 2017 Yılı’na kadar hizmetini sürdürdükten sonra Vakıflar Meclis kararı ile tahsis edilen Fatih Kocamustafapaşa’daki Hekimoğlu Alipaşa Külliyesi’ne taşınmıştır. Kayseri ve Tomarza temsilciliklerimizle bir bütün olarak yerel, genel ve uluslararası ölçekte vakıf kuruluş amacına uygun çalışmalar artarak devam etmektedir.

Vakfımızın kuruluş kararını alan Kurucu Başkanımız Yaşar KARAYEL Beyefendinin şahsında kurucularımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Ahirete irtihal eden ağabeylerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Hizmete emeği geçen ve devam eden mütevelli heyeti başkan ve üyelerine sağlık ve afiyetler diliyoruz.