Tomarza HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0212 611 41 66

Bizden Haberler

Tomarzalılar Vakfı

Tomarzalılar Vakfı’ndan 500 Öğrenciye Ayakkabı ve Kaban Yardımı

Tomarzalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, Tomarza İlçesinde 32 İlköğretim Okulunda 500 Öğrenciye Ayakkabı ve Kaban Dağıttı.

Tomarzalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, Tomarza ilçesinde 32 ilköğretim okulunda 500 öğrenciye ayakkabı ve kaban dağıttı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel’in kurduğu ve bir dönem yönetim kurulu başkanlığını yaptığı vakıf, yapılan yardımlarla ilgili Akdere köyü Alakuşak İlköğretim Okulu’nda tören düzenledi.

Törene AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Tomarza Kaymakamı Eşref Yonsuz, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kara ile vakıf yöneticileri katıldı.

Karayel, burada yaptığı konuşmada, maddi zorlukların ve imkansızlıkların nasıl olduğunu bildiğini vurgulayarak, “Eskiden köyden ilçeye gitmek için büyük çaba ve zaman harcardık. Ancak imkanlar şimdi çoğaldı ve sizlerin ayakları çamura batmadan eğitiminizi tamamlamanız için parke yollar yapılıyor. Tomarzalılar Vakfı, 20 yıldır hizmetlerini sürdürüyor. Amaç, Tomarza insanını unutmadıklarını göstermek, doğup büyüdükleri yerlere vefa borcunu ödemektir” dedi.

Karayel, konuşmasının ardından öğrencilere mont ve ayakkabı verdi.